Sıva Kurutma

Sıva Kurutma

İnşaat sektöründe zaman kaybını engellemek ve sağlam yapılar elde etmek için sıva kurutma işlemi uygulanır. Bina inşaatının hızlandırılması, ikamet edecek kişilerin başlıca isteğidir. Ancak sıva kurutmanın uygulanmadığı binalarda inşaat süreci daha geniş bir zaman dilimine yayılır ve en önemlisi aylar geçmesine rağmen kuruluk oranı %100 olmaz.

Isı Türk sıva nem alma hizmetini ileri teknoloji cihazlarla kusursuz bir şekilde vermekteyiz. Aynı zamanda firmamız tarafından sıva kurutma cihazlarının kiralama ve satışı da yapılmaktadır. Bu sayede bütçenize uygun kaliteli ve bir o kadar güvenilir kurutma hizmeti almış olursunuz.

Sıva Kurutma Nasıl Yapılır?

Sıva inşaatın en önemli aşamalarından biridir. Ancak sıva işlemi ardından sıva nem kurutma işleminin yapılması sıva kadar önem arz eden bir prosedürdür. Islak bir sıva üzerine herhangi bir işlem yapmak mümkün değildir. Bu nedenle sıvanın kurumasını beklemek gerekir. Ancak doğal yollarla sıvanın kuruması ortalama 2 ila 5 ay arası gibi uzun bir süre olabilir.

Sıva nem alma işleminin zaman kaybı yaşatmaması için teknolojik nem kurutma cihazları kullanılmaktadır. Nem cihazları sıvanın kısa sürede ve tam kurumasını sağlar. Böylece hızlı bir şekilde diğer aşamalara geçmek mümkün hale gelir. İsteğe bağlı olarak cihazı kendiniz kullanabilir veya kurutma hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Isı Türk Sıva Kurutma Önemi

Sıva rutubet kurutma işlemi, birçok açıdan hem inşaat şirketlerine hem de ikamet edecek kişilere çeşitli avantajlar sağlar. Öncelikle, sıva kurutma sayesinde zaman kaybı yaşanmadığı için inşaat erken biter ve bina kısa sürede kullanıma verilir. Aynı zamanda binanın daha sağlam yapıda olması ve sonraki dönemlerde herhangi bir yapısal sorun yaşanmaması adına oldukça önemli bir prosedürdür. Buna ek olarak binada ikamet edecek kişilerin küf, rutubet gibi sorunlarla karşılaşmaması için de mutlaka uygulanmalıdır. Kısacası hem sağlam bir yapı için hem de zamandan tasarruf etmek için sıva kurutmanın önemi büyüktür.

Isı Türk nem kurutma cihazlarının kiralanması ve satışını firmamız profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Aynı zamanda alanında uzman ekibimizle sıva nem alma hizmeti de vermekteyiz. Tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi almak veya yararlanmak isterseniz sitemizde bulunan iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Şimdi Ara Canlı Yardım