Şap Kurutma

Isı Türk Şap Kurutma

Şap, iç mekân uygulamaları öncesinde zeminde yapılan son işlem olarak bilinir. Şap kurutma işlemi olmadan iç mekânda parke döşenmesi, zemin kaplamaları gibi prosedürlerin uygulanması mümkün değildir. Şapın kuruması için birçok yöntem bulunsa da bu amaçla geliştirilen cihazlar istenen sonucun en doğru şekilde elde edilmesi ve sonradan herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması açısından en ideal yöntemdir.

Isı Türk nem kurutma hizmeti altında şap kurutma cihazlarının kiralanması veya satışını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda profesyonel ekiplerimiz tarafından şapın doğru yöntemlerle kurutulması hizmeti de verilmektedir. Böylece en az maliyetle ve kısa sürede kurutma makineleri ile şap işlem yapılabilecek hale getirilir.

Şap Kurutma Nasıl Yapılır?

Şap kurutma ileri teknoloji cihazlar aracılığıyla yapılır. Klasik yöntemde şapın kendi kendine kuruması beklenir. Ancak bu yöntem oldukça uzun zaman almakta ve bazen istenen sonucu vermemektedir. Bu nedenle şap nem alma cihazları daha etkili bir sonuç elde etmek ve zaman kaybı yaşamamak için tercih edilir.

İnşaat sırasında binalarda nem oranı yüksek olur. Çünkü inşaat boyunca su da çimento ve kum kadar yapıcı unsudur. Ancak daha sağlam bir yapı inşa etmek için zemin ve duvarlardaki nemin alınması gerekir. Bunun için şap nem alma kurutma makineleri kullanılır. Bu sayede hem hesaplı bir yöntem kullanılmış olur hem de yapıda bulunan nem ve ıslaklık ortadan kaldırılarak daha sağlam bir bina elde edilir.

Isı Türk Şap Kurutma Önemi

Şap kurutma cihazları ile binalarda inşaat aşamasında ve sonrasında ortaya çıkabilecek nem ve rutubet ihtimali en aza indirilir. Aslında bir nevi bu cihazlara rutubet kurutma makineleri de diyebiliriz. Bu sayede binadaki nem oranı ortadan kaldırıldığı için yapı malzemesi daha sağlam oturur ve ikamet edecek kişilerin küf sorunu yaşaması engellenir. Aynı zamanda zemin daha hızlı kuruduğu için boya, badana, alçı gibi uygulamalara da zaman kaybetmeden geçilir.

Isı Türk şap kurutma cihazlarımız hakkında daha fazla bilgi almak veya nem kurutma hizmetimizden yararlanmak isterseniz bizlere sitemizde bulunan iletişim bilgileri aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara Canlı Yardım