Parke Kurutma

Parke Kurutma

Nem ve rutubet parkelerin zamanla hasar görmesine neden olur. Dolayısıyla parke kurutma işlemi, nem oranının tamamen ortadan kalkması ve olası deformasyonların önlenmesi için mutlaka uygulanmalıdır. Aksi halde büyük özen ve maliyetle yaptırmış olduğunuz parkeler size ekonomik anlamda zorluk yaşatabilir ve yaşam konforunuzu olumsuz etkiler.

Isı Türk parke nem kurutma hizmeti olarak bizler parkelerinizin profesyonel ekiplerimiz tarafından son teknolojik cihazlar ile kurutulmasını sağlarız. Firmamız aynı zamanda isteğe bağlı olarak sadece kurutma cihazlarının kiralanması ve satışını da gerçekleştirmektedir.

Parke Kurutma Nasıl Yapılır?

Parke, içerisinde nem oranı bulundurduğu için zamanla deforme olabilir ve eski formunu kaybeder. Parkenin uzun süre dayanıklı olması için içerisindeki nemin tamamen kurutulması gerekir. Bunun için her ne kadar klasik yöntemler bulunsa da parkenin içerisinde nem tamamen yok olmaz ve gelecekte istenmeyen sorunlar ortaya çıkar. Teknolojik parke nem alma cihazları ile parkede bulunan nem kısa sürede ve büyük zahmete girmeden tamamen yok edilir. Bunun için cihazın doğru ayarda ve yine doğru yöntemlerle kullanılması gerekir.

Parke ısı kurutma işlemi için parkedeki nem oranı ölçülür. Ardından ısı ayarı yapılan cihaz ile parke kurutulur ve içerisindeki nem yok edilir. Bu işlemin yapılmaması parkenin sonraki dönemlerde kabarmasına neden olacaktır. Bu da fazladan masraf ve yeniden parke değişimi için zaman kaybı demektir. Bu nedenle parke kuruma işlemini es geçmemek gerekir.

Isı Türk Parke Kurutma Önemi

Parkeler evin görsel olarak hoş görünmesinde önemli rol oynar. Dolayısıyla kabarmış ve deforme olmuş parke ev dekorasyonunu ve yaşam konforunu olumsuz etkiler. Parkenin dayanıklı olması ve formunu koruması için içerisindeki nemin alınması gerekir. Parke rutubet kurutma işlemi, oda sıcaklığı ve nemle oluşabilecek deformasyonları engeller ve bu sayede parkenin uzun ömürlü olmasına neden olur. Ancak parke kurutmanın en önemli noktası, alanında uzman kişiler tarafından doğru bir şekilde yapılmasıdır.

Isı Türk parke nem alma hizmeti olarak bizler parkenizin nemden arındırılması için kurutma cihazlarının kiralanma ve satışını gerçekleştirmekteyiz. Firmamızın profesyonel ekibinin sunduğu kurutma prosedürü hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara Canlı Yardım