Epoksi Kurutma

Epoksi Kurutma

Belirli kimyasallarla girdiği reaksiyon sonucu sertleşen epoksi, inşaat sektöründe yüzey kaplamada kullanılır. Epoksi kurutma, bu zemin kaplama aracının tutuculuk özelliğini tetikleyen en önemli işlemdir. Kurutma yapılmayan epoksi zeminleri yapışmaz veya işlem sonrasında istenmeyen sonuçların ortaya çımasına sebebiyet verir.

Isı Türk epoksi nem kurutma işlemini son teknolojik yöntemlerle oldukça kısa sürede uygulamaktayız. Bu işlem için kullandığımız epoksi cihazları yüzeylerin hem iç hem de dış etkenlere karşı korunmasına neden olur. Uzun yıllardan bu yana yılların tecrübesiyle hizmet veren ekibimiz hem nem kurutma cihazlarının kiralanması ve satışı hem de kurutma işlemlerini üstlenmektedir. 

Epoksi Kurutma Nasıl Yapılır?

Epoksi nem alma zeminin daha sağlam oturmasına ve sonradan istenmeyen kazaların yaşanmasına engel olur. Bu nedenle epoksi nem alma, alanında profesyonel kişiler tarafından son teknolojik cihazlarla yapılmalıdır. Yüksek performanslı cihazlar hem hızlı hem de kalıcı sonuçlar verecektir. Kurutma cihazının doğru bir şekilde kullanılmaması nem sebebiyle zeminde bozulmalara neden olabilir.

Nem kurutma işleminden sonra epoksi zemine uygulanır. Nemli zemin epoksinin sağlam oturmasını engeller. Nem kurutmanın doğru şekilde uygulanmaması hem maddi hem de zaman açısından zarar görmenize neden olur. Aynı zamanda kuruma süresi de bir o kadar önemlidir. 24 saatlik bir süreç zeminin tam oturması için yeterli olsa da ortalama 7 gün başarılı bir sonuç elde etmek için en ideal bekleme süresidir.

Isı Türk Epoksi Kurutma Cihazı

Epoksi yapı sektöründe zeminlerin kaplanması için kullanılır. Diğer zemin kaplama yöntemlerine nazaran daha sağlam olan epoksi, kendinden daha sert ürünlere maruz kalması halinde bile çizilmez ve kalitesini kaybetmez. Ancak epoksi kurutma cihazı ile zemindeki nemin kurutulmaması epoksinin iyi oturmamasına ve sonraki dönemlerde hayati risk oluşturmasına getirir. 

 Isı Türk epoksi ısı kurutma cihazı ayarlı ısı sayesinde zemine zarar vermeden kurutma işlemini gerçekleştirir. Bunun için kurutma cihazının kurallara uygun bir şekilde yerleştirilmesi ve kullanım talimatlarına uyulması gerekir. Aksi halde yüksek ısı verilen bir zemin zarar görür.

Isı Türk epoksi kurutma işlemi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve profesyonel hizmetten yararlanmak isterseniz sitemizde yer alan iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara Canlı Yardım